T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GİRESUN / BULANCAK - Atatürk Ortaokulu

ATATÜRK ORTAOKULUNDAN “ÇOCUK HAKLARI” SUNUMU

Okulumuz, Avrupalı ortaklarıyla yürütmekte oldukları Avrupa Birliği Bakanlığınca desteklenen Comenius Projeleri kapsamında ilçe merkezinde bulunan tüm ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere  “Çocuk Hakları” konusunda bilinçlendirme sunumları gerçekleştirdi.

Sunumları Türkçe öğretmenimiz Musa Fikret DOMBAYCI ve Proje Koordinatörümüz Aytek TURAN birlikte gerçekleştirdiler. Okulların çok amaçlı salonlarında gerçekleştirilen sunumlara katılan öğrencilere, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan Çocuk Hakları video sunumları ile aktarılırken; öğretmenlerin öğrencilerle gerçekleştirdikleri soru-cevaplar ve bilgilendirmelerle çocukların haklarının farkında olmaları sağlandı. Çocuklar haklarının nasıl kullanmaları gerektiği ve bu hakların farklı alanlarda, farklı kişi ya da kurumlarca ellerinden alınması halinde haklarını nasıl arayacakları konusunda da bilgilendirildiler.

Sunumların sonunda öğrencilerin okumaları ve etraflarındaki başka çocuklarla da paylaşmaları amacıyla hazırladıkları broşürlerle de yaygınlaştırma çalışmaları gerçekleştirildi.

Yayın: 09.05.2013 - Güncelleme: 16.05.2017 16:19 - Görüntülenme: 367